İşitme Kaybı ile Yaşamak
Eylül 26, 2014
İşitme Azlığı
Eylül 26, 2014

İşitme Cihazları

İşitme cihazı işitme kaybınıza uygun olarak seçilir,planlanan şekilde işitme kaybınızı tam olarak karşılar. Ancak bazı hastalarda işitme kaybıyla birlikte görülebilen anlama ,sesi ayırt etme problemi, farklı bir hastalık olup, cihaza rağmen devam edebilir. İşitme cihazı konuşmayı anlama,ayırt etme problemini ortadan kaldırmaz sadece ilerlemesini durdurabilir. Bu tür şikayeti olan hastalara işitme cihazını devamlı gün boyunca kullanmaları ve konuşmaları konuşmacının yüzüne bakarak takip etmeleri tavsiye edilir.
İşitme cihazlarının kalitesi ve fiyatları kullandığı teknolojiye bağlı olarak çeşitlenir. Kalite denince temel olarak cihazın oluşturduğu ses kalitesi düşünülmelidir. Bütün işitme cihazları, fiyatı ne olursa olsun ilk günden itibaren çoğunlukla da kullanıma bağlı nedenlerle bozulabilir. Tamir gerekebilir. Yasalara göre İşitme cihazınız ithalatçı firma tarafından 2 yıl süreyle fabrikasyon arızalara karşı garantilidir. İthalatçı firmanın 10yıl süreyle de tamir, bakım ve yedek parça bulundurma zorunluluğu vardır.
İşitme cihazının deneme, uygulama ,bilgilendirme ,ayarlama vb. gibi hizmetleri merkezimizde yapılmakta olup , tamir, bakım veya garanti gerektiren diğer durumlarda, hasta garanti belgelerinde belirtilen ithalatçı firma adresine başvurmalıdır. Bu aşamada sorumluluk tamamen ithalatçı firmaya aittir. Yine tamir bakım fiyatları, süreleri,hizmet kalitesi ithalatçı firmanın sorumluluğundadır. Bu yüzden çalışmakta olduğumuz işitme cihazı firmalarını kaliteyi,güvenirliği dikkate alarak özenle seçmekteyiz. Almış olduğunuz işitme cihazı bu konuda en az sorun yaşayacağınıza inandığımız, dünya çapında saygınlığı olan markaların cihazlarıdır.
Kullanım hakkında bilgilendirme işitme cihazının teslimi sırasında yapılacaktır. Ayrıca Türkçe yazılmış bir kullanım kılavuzu cihazla birlikte verilecektir. Bunun dışında ihtiyacınız oldukça uzmanlarımızdan , gelerek veya telefonla yardım alabilirsiniz.